Історична довідка про медичні заклади на вул. Рейтарській, 22

 

 

У 1913 році на вулиці Рейтерській, 22 відбулася закладка триповерхової будівлі Товариства швидкої допомоги. Дві третини коштів на будівництво виділили меценати та кияни. Подальший розвиток матеріальної бази станції був загальмований першою світовою війною та роками розрухи, що настали після революції 1917 року. Матеріальні труднощі супроводжували станцію і в перші роки Радянської влади. Але розвиток медицини та прагнення надавати якомога раніше медичну допомогу в повному обсязі спонукали до створення спеціалізованих бригад. Перші спеціалізовані бригади почали функціонувати ще в довоєнні роки: у 1932 році була створена перша акушерська бригада, у 1934 році – перша педіатрична. Під час Другої Світової війни, як і під час Першої, у лікарні був шпиталь. А на фронтах Великої Вітчизняної війни загинуло близько 100 співробітників станції.

У 1943 році, після звільнення Києва від німецької окупації, станція відродила свою роботу. Через деякий час станції був виділений один вантажний автомобіль. Однак більшість викликів доводилось виконувати пішки. Власними силами колектив відновлював майстерні та гараж. В 1945 р. було отримано ще 3 санітарні машини, а з 1948 р. почали надходити нові санітарні автомобілі. В післявоєнні роки працювало Міністерство охорони здоров`я і станція швидкої медичної допомоги. В 1948 році станцію очолила відомий фахівець Наталія Андріївна Ленгауер, яка керувала станцією до 1975 р.                     З 1953 року відкриті терапевтичне відділення, яке очолив д.м.н., професор Є.І.Ліхтенштейн і хірургічне відділення, що стало базою торакальної хірургії Інституту вдосконалення лікарів під керівництвом д.м.н., професора М.М.Амосова.

В 1955 році організовані відділення невідкладної терапії, неврологічне, ЛОР, гінекологічне відділення та друге терапевтичне відділення.

В лікарні працювали видатні вчені: д.м.н., професор О.М.Авілова, д.м.н., професор І.П.Лернер, д.м.н., професор Г.А.Даштаянц, д.м.н., професор Є.В.Андрущенко, д.м.н., професор І.П.Дєдков. Микола Амосов проводить першу в Україні операцію на серці під загальним наркозом.

Засновником ендокринної хірургії в Україні був д.м.н., професор, заслужений діяч науки А.К.Горчаков. Його послідовником є Заслужений лікар України, Лауреат Державної премії А.П.Степаненко, який до 2005 року оперував хворих з патологією щитоподібної залози в Центрі та впродовж останніх 10 років консультував хворих.

У 1985 році було відокремлено хірургічні ліжка для хворих з патологією щитоподібної залози на базі міської клінічної лікарні №3. В 1993 році було створено Центр хірургії та реабілітації хворих з патологією щитоподібної залози, який очолив М.В.Гульчій.

В 1997 році на базі лікарні  було створено перше в Україні міське спеціалізоване відділення патології клімаксу за підтримки д.м.н., професора Татарчук Т.Ф. На теперішній час це відділення ендокринної гінекології де проводиться діагностика, консервативне та хірургічне лікування дисгормональних розладів репродуктивної системи у жінок.

01.10.2007 року Рішенням Київської міської Ради V сесії V скликання №362/3196 створений Київський міський клінічний ендокринологічний центр, який очолив доктор медичних наук, Заслужений лікар України, Гульчій Микола Васильович. 

На сьогодні КМКЕЦ є закладом, що надає висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу, забезпечує амбулаторне та стаціонарне обслуговування районів міста Києва та інших регіонів України. Щорічний облік роботи Центру становить: понад 10 тис. пролікованих хворих, понад 80 тис. консультацій проведених спеціалістами, понад 2-х тис. операцій, з них - понад 300 операцій з приводу злоякісних новоутворень щитоподібної та прищитоподібних залоз. Виконується понад 40 тис. ультразвукових досліджень, понад 480 тис. лабораторних досліджень, з них до 40 тис. гормональних досліджень, понад 20 тис. патологогістологічних досліджень операційного та біопсійного матеріалу.

КМКЕЦ є навчальною і науковою базою Національного державного медичного університету ім. О.О.Богомольця, Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика, відділу ендокринної гінекології ДУ І ПАГ НАМН України, кафедри екстремальної та військової медицини Української військово – медичної академії Міністерства оборони України. Співпрацює з ДУ «Інститутом ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України», НДІ молекулярної біології та генетики, ДУ Інститутом нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова, ДУ Національним  інститутом раку МОЗ України, Київським міським клінічним онкологічним центром, Центром радіаційного захисту населення, Іллінойським університетом,( штат Іллінойс США), Колумбійським університетом,( штат Південна Кароліна), Університетом (штат Каліфорнія), м. Сан-Франциско, Університетом Максиміліана Людвіга м. Мюнхен, Університетською клінікою м. Стокгольм Швеція.