COVID 19 та захворювання щитоподібної залози. Наші рекомендації

 

COVID-19 – нове небезпечне захворювання, яке вражає дихальні шляхи та легені.

Та чи має зв'язок з патологією щитоподібної залози.?

 

Пацієнти з аутоімунними захворюваннями щитоподібної залози НЕ мають підвищеного ризику до зараження коронавірусом.

Аутоімунне захворювання ЩЗ НЕ означає, що людина має імунодефіцит, а отже ризики порівняно з іншими однакові.

Прийом препаратів гормону щитоподібної залози, препаратів для лікування тиреотоксикозу (тирозол, мерказоліл, пропілтіоурацил і т.п.) не змінюють і не ослаблюють Ваш імунітет.

Високі дози стероїдних препаратів (гормони наднирників) подавляють імунну систему. Пацієнти, які їх примають, мають підвищений ризик до тяжкого перебігу COVID-19, тому особливо строго повинні дотримуватися правил карантину.

Проведена нещодавно операція на щитоподібній залозі не має зв’язку з підвищеним ризиком вірусних захворювань.

Пацієнти, що не контролюють концентрацію гормонів щитоподібної залози в крові та приймають препарати безконтрольно, можуть мати підвищений ризик ускладнень від COVID-19.

Заплановане оперативне лікування з приводу доброякісних вузлів, тиреотоксикозу можна відстрочити, якщо немає інших показів до невідкладної операції.

Рак щитоподібної залози з високим ризиком слід оперувати невідкладно.

Варто продовжити прийом супресивних доз тироксину (ТТГ<0,1) після операції на щитоподібній залозі з приводу раку. Ризик інфекції COVID-19 при цьому не підвищується.

Додаткову інформацію завжди можна отримати у форматі онлайн зв’язку за телефоном хірургічного відділення, або на нашій сторінці в фейсбук