Щитоподібна залоза: що варто знати

 

На сьогоднішній день захворюванням щитоподібної залози приділяється настільки багато уваги, що було виділено окремий розділ ендокринології – тиреоїдологія, тобто наука про щитоподібну залозу. 
Захворювання щитоподібної залози можна виявити досить часто. Ті чи інші симптоми патології турбують майже кожного другого жителя планети. Жінки частіше піддаються ризику таких захворювань, а у чоловіків вони протікають тяжче.

Основними причинами захворювань є:
- дефіцит йоду в їжі або його надлишок;
- вплив несприятливих екологічних факторів (радіації, отруйних речовин та ін.).
- спадковість (наявність захворювань щитовидної залози у кровних родичів);
- розвиток патології імунної системи, коли імунна система починає проявляти агресію по відношенню до клітин власної щитовидної залози, що призводить до появи аутоімунних захворювань щитовидної залози (аутоімунного тиреоїдиту, дифузного токсичного зобу);
- патологія гіпоталамуса або гіпофіза; - медичні впливи (хірургічні операції, використання медикаментів, що негативно впливають на орган).

Діагностика захворювань щитоподібної залози включає в себе:
1. Оцінку структури залози за допомогою УЗД (об’єм, структура тканини, наявність пухлинних утворень, стан реґіонарних лімфатичних вузлів).
2. Оцінка функції за допомогою лабораторних досліджень крові (рівень гомонів Т3, Т4, ТТГ, титрів антитіл)

Також при дослідженні вузлів щитоподібної залози використовується дуже важливий метод – тонкоголкова пункційна біопсія. Він передбачає забір та оцінку клітин вузлів, для виключення злоякісних процесів в щитоподібній залозі. 
Новим додатковим методом дослідження є соноеластографія, що також дозволяє диференціювати доброякісні та злоякісні пухлини щитоподібної залози.

Спеціалісти КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО КЛІНІЧНОГО ЕНДОКРИНОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ – лідери в області хірургії щитоподібної залози та використовують передові медоди діагностики та лікування. 
Кожен мешканець України може пройти обстеження та отримати консультацію лікаря без попереднього запису в КМКЕЦ.