ОСТЕОХОНДРОЗ. Причини. Наслідки. Лікування

Остеохондроз – комплекс дистофічних порушень в суглобових хрящах. Може розвиватися практично в любому суглобі, але частіше всього уражаються міжхребцеві диски. В залежності від локалізації виділяють шийний, грудний та поперековий остеохондроз.
Симптоми остеохондрозу

1. При шийному остеохондрозі – ниючий, здавлюючий, пекучий біль по задній поверхні шиї ( в ділянці потилиці, лопаток та плечей), обмеження руху в шийному відділі, скутість в плечовому суглобі, оніміння рук, шум у вухах та 

запаморочення; посилення болю при чханні, кашлі, при закладанні рук за спину; можливі наслідки у вигляді дратівливості, метеочутливості і головного болю.

2. При шийно-грудному остеохондрозі – біль іррадіює в ділянку серця ( тому часто плутають з приступами стенокардії) та посилюється при зміні положення тіла; стискаючі болі між лопатками; можливе затруднення дихання та порушення з боку кишково-шлункового тракту: печія, закрепи, болі в ділянці печінки та ін.

3. При попереково - крижовому остеохондрозі – тягнучі та стріляючі болі в попереку та ділянці тазу, які посилюються при навантаженні, при підніманні важких предметів та в сидячому положенні; можливе відчуття холоду в нижніх кінцівках і судоми.

Причини й наслідки остеохондрозу

Однією з причин виникнення остеохондрозу являється порушення обміну речовни.

Також при цукровому діабеті відмічають м’язову атрофію, пов’язану з діабетичною полінейропатією та розладами кровообігу. Хрящовий диск міжхребцевого суглобу отримує харчування із оточуючих тканин, при виникненні трофічних розладів, спричинених діабетичними мікроангіопатіями в диску починають відбуватися дегенеративні зміни, знижується його амортизуюча функція і навіть невеликі фізичні навантаження можуть спровокувати прояв гострого болю в спині.

Патологічні зміни в структурі тканин кістково-зв’язуючого апарату створюють напругу та формують функціональні блоки в хребцево-рухомих сегментах, які проявляються вираженим больовим синдромом, обмеженням руху, м’язовою напругою, вимушеним положенням тіла. Розвивається диско-корінцевий конфлікт зі здавленням спинномозкових корінців, гангліїв, які в свою чергу викликають рефлекторну блокаду рухомогу сегменту хребта з обмеженням рухомості в інтервертебральних суглобах та напругою м’язово - зв’язуючого апарату.

В тяжких випадках перебігу захворювання, коли відбувається розрив фіброзного кільця та міжхребцевих зв’язок, випинається міжхребцевий диск – утворюється дискогенна грижа з ознаками гострого корінцевого синдрому та різким обмеженням руху; в цих випадках потрібна невідкладна госпіталізація.

Отримати консультацію й пройти лікування хребта, суглобів, гриж та больових синдромів, в тому числі методами паравертебральниз і периартикулярних блокад можна в нашому центрі за адресою вул. Рейтарська, 22, корпус 6, поверх 1 (вхід з двору)

Лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії ЗАЛІЗНИЙ МИХАЙЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ

Години прийому: понеділок - п`ятниця з 09.00 до 13.00. Телефон +38 067 403 09 11